Ամսաթվերը՝ հուլիսի 31 - օգոստոսի 13
Աշխատանք. Աշխատանքային ճամբարի հիմնական նպատակն է պահպանել այս պատմական վայրը ապագա սերունդների համար, պահել այն արժանի պայմաններում, որպեսզի այցելուները հոգեպես հարստանան և խորհեն գեղեցկության մասին:
Տարածքի պահպանում
Հայկական ազգային պարերի, երգերի ուսուցում
Մշակութային ծրագիր
SMILE TO TREAT I
Ամսաթվերը՝ հուլիսի 1-14
Աշխատանք՝ KIDS/DISA/ENVI
Վայրը՝ հանրապետական մանկաբուժական վերականգնողական կենտրոն
Տեղավորում՝ Առանձին քոթեջ Վերականգնման կենտրոնի տարածքում
Աշխատանք. Կամավորների օրը կսկսվի բնապահպանական աշխատանքներով. տարածքի պահպանում, մանկական խաղահրապարակի մաքրում մոլախոտից և խոտից, ներկում և վերանորոգման աշխատանքներ: Լողավազանում առավոտյան թերապիայի ժամանակ մասնագետների ժամանակ օգնում են նաև կամավորները։
Երեխաների թերապիան ավարտելուց հետո կամավորները կմիանան նրանց՝ նկարելու, քանդակելու, երգելու և պարելու, ֆիզիկական վարժություններ կատարելու, խաղեր խաղալու:
ՀՈՊԵՇԻՆ
Ժամկետները՝ օգոստոսի 6-19
Աշխատանք՝ RENO/ENVI
Վայրը՝ Երևանի N14 հատուկ դպրոց
Տեղավորում՝ դպրոցի հանրակացարաններ.
2014-2024 թթ. կամավորները վերանորոգել են դասասենյակներ, դահլիճներ, բանկեր:
Ճամբարի ընթացքում երեխաները կլինեն տոնական օրերին, իսկ կամավորները՝ մենակ դպրոցի շենքում։
Այս աշխատանքային ճամբարի նպատակն է վերանորոգման աշխատանքներ, ներառյալ ներկման աշխատանքները, ինչպես նաև տարածքի պահպանումն ու բարեկարգումը:
Կամավորները կմնան դպրոցի հանրակացարաններում։
SMILE TO TREAT II
Ժամկետները՝ օգոստոսի 15_28
Տեղավորում՝ Առանձին քոթեջ
Այս աշխատանքային ճամբարի նպատակն է այս կենտրոնում բուժում ստացող փոքրաթիվ հաշմանդամ երեխաների հանգստի կազմակերպումը և տարածքում բնապահպանական աշխատանքները:
Կամավորները կմնան վերականգնողական կենտրոնի տարածքում գտնվող առանձին տնակում։
Ճամբարի ավարտին կամավորներն ու երեխաները կկազմակերպեն հրաժեշտի համերգ։
PHYSMATH SCHOOL
Աշխատանք. Աշխատանքային ճամբարի նպատակը դպրոցի մասնագետի հսկողությամբ 2-3 դասասենյակների վերանորոգումն է և տարածքի պահպանումը։
Դպրոցականների հետ կամավորները կազմակերպել են համատեղ խաղեր և միջոցառումներ։
Վերջում նրանք դպրոցականների հետ պատրաստել ու մեծ համերգ են անցկացրել։
Ամսաթվեր՝ 08-21 օգոստոսի, 2023 թ
Վայրը՝ Երևանի հատուկ ֆիզմաթ դպրոց
SOS-KINDERDORF Abovyan
Աշխատանք. Կամավորները շրջակա միջավայրի և վերանորոգման աշխատանքներ են կատարել տարածքում: Նրանք երեխաների հետ մասնակցում էին միջոցառումների մեծ մասին՝ կատարելով տարբեր առաջադրանքներ: Նրանք նաև կազմակերպել են գեղանկարչության, ձեռագործ աշխատանքների, լագուսների, պարի և երգի դասեր:
Ճամբարի հիմնական նպատակը համերգի և աշխատանքների ցուցա հանդեսի կազմակերպումն է, որը նրանք ներկայացրին վերջում։
Ամսաթվեր՝ 05 - 18 հուլիսի, 2019թ
Աշխատանք՝ KIDS/ENVI
Վայրը՝ ՍՕՍ մանկական գյուղ, Աբովյան
Տեղավորում. Կամավորները ապրելու են գյուղի տարածքում գտնվող նախկին մանկապարտեզում:
BOTANICAL GARDEN
Աշխատանք. Ճամբարի հիմնական նպատակն էր կատարել շրջակա միջավայրի պահպանման տարբեր գործողություններ՝ այգու տարածքի խնամք, արահետների մաքրում, մոլախոտերի հեռացում, ծառերի մշակում, ծառերի տնկման նախապատրաստում և այլն:
Բուսաբանական այգու աշխատակիցները կամավորների համար ներկայացրեցին շրջակա միջավայրի և բնության մասին:
Ամսաթվեր՝ 03-16 օգոստոսի, 2019թ
Աշխատանք՝ ENVI/ECO
Վայրը՝ Ազգային բուսաբանական այգի, Երևան
Տեղավորում՜ Առանձին շենք Նավային այգու տարածքում:
SOS-Kinderdorf Ijevan
Armenian - German HUJ-IJGD
SOS մանկական գյուղի ընտանեկան կառույցը ձևավորվում է չորս հիմնական սկզբունքներով՝ մայր, քույր ու եղբայր, տուն և գյուղ:
|
Աշխատանք. Կամավորները մասնակցում էին միջոցառումների մեծամասնությանը երեխաների հետ՝ կատարելով մի շարք տարբեր առաջադրանքներ: Նրանք կազմակերպել են նկարչության, քանդակագործության, ձեռագործության, պարի, երգի, սպորտի, հանգստի ժամանակ խաղերի արհեստանոցներ։
Ամսաթվեր՝ 12 - 25 հունիսի, 2019 թ
Վայրը՝ Իջևան, SOS մանկական գյուղ
Տեղավորում՝ Հարմարավետ քոթեջ գյուղի տարածքում:
Ուսումնական կամավորական այց
հայ-հոնգկոնգ HUJ-Voltra
Աշխատանք. Կամավոր բնապահպանական ծրագիր Գեղարդի վանքի և Զվրատնոց տաճարի տարածքում։ Սևանա լճի ափի մաքրում.
Ուսումնական մաս. Ուսումնական զբոսանք քաղաքում: Մասնակցել հայկական ավանդական հացի «լավաշ» «թոնիրում», ինչպես նաև տոլմայի պատրաստմանը: Հայերեն լեզ վի դաս. Մարինադի մսի «բաստուրմայի» պատրաստման տարբեր եղանակների ուսուցում. Լողափում խորովածի պատրաստում.
Dates: 14-21 June, 2019
Work: STUDY/ENVI
Location: Hotel in Yerevan
Accommodation: 3 star hotel, 2 people per room with all the facilities in the centre of Yerevan.
Zvartnots Cathedral
Armenian -Hong Kong HUJ- VolTra
Աշխատանքային ճամբարը կազմակերպվում է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի Համաշխարհային ժառանգության կենտրոնի և Միջազգային կամավոր ծառայության համակարգող կոմիտեի (CCIVS) կողմից մեկնարկած «Համաշխարհային ժառանգության կամավորների նախաձեռնության» շրջանակներում: Ծրագրի հիմնական նպատակներից մեկն է բարձրացնել իրազեկվածությունը մշակութային և բնական ժառանգության պաշտպանության, պահպանման և խթանման անհրաժեշտության մասին, մասնավորապես, մակագրված կամ պոտենցիալ Համաշխարհային ժառանգության վայրերը:

Dates: 31 July - 13 August
Work: The major objective of the work camp is to preserve this historical site for the future generations, to keep it in the worthy conditions to allow the visitors to be spiritually enriched and to contemplate the beauty.
-
Maintenance of the territory
Learning Armenian national dances, songs
Cultural program
SMILE TO TREAT I
Dates: 1-14 July
Work: KIDS/DISA/ENVI
Location: Republican Pediatric Rehabilitation Centre
Accommodation: Separate cottage on the territory of the Reahabiltation Centre
Work: Volunteers's day will begin with environmental work: maintaining the territory, cleaning children's playground from weed and grass, painting and some renovation work. Volunteers also help during specialists during morning therapy in the swimming pool.
After children finish their therapy, volunteers will join them to draw, sculpt, sing and dance, do physical training, play games.
HOPESHINE
Dates: 6-19 August
Work: RENO/ENVI
Location: Yerevan Special School N14
Accommodation: Dormitories of the school.
From 2014-2024 volunteers renovated classrooms, halls, banches.
During the camp children will be on holidays and the volunteers will be alone in the school building.
The aim of this work camp involves renovative tasks including painting work as well as maintenance and improvement of the territory.
Volunteers will stay in the dormitories of the school.
SMILE TO TREAT II
Dates: 15_28 August
Accommodation: Separate cottage
Work: The aim of this work camp is organization of the leisure time of small number of children with disabilities that receive their treatment in this Centre and environmental work on the territory.
Volunteers will stay in a separate cottage on the territory of the Rehabilitation Centre.
At the end of the camp volunteers and children will organize a farewell concert.
PHYSMATH SCHOOL
The aim of the work camp is renovation of 2-3 classrooms under supervision of a specialist in the school and maintenance of the territory.
Volunteers organized joint games and activities with the schoolchilren.
In the end, they prepared and held a big concert together with schoolchildren.
Dates: 08-21 August, 2023
Location: The Special Physmath School in Yerevan
SOS-KINDERDORF Abovyan
Volunteers did environemtal and renovation work on the territory. They participated in most activities with children, performing variety of different tasks. They also organized workssops like painting, handcrafts, laguagse lessons, dancing and singing.
The main aim of the camp is orgnization of a concert and teh exhibition of works which they presented in the end.
Dates: 05 - 18 July, 2019
Work: KIDS/ENVI
Location: SOS Children's Village, Abovyan
Accommodation: Volunteers will live in fomer kindegarten on the territory of the village.
BOTANICAL GARDEN
The main aim of the camp was to perform a variety of environmental maintenance activties, such as taking care of area of the Garden, cleaning the paths, taking out the weeds, cultivating the trees, preparing teh trees for planting, etc.
The staff of the Botanical Garden made a presentation for volunteers on environment and nature.
Dates: 03-16 August, 2019
Work: ENVI/ECO
Location: National Botanical Garden, Yerevan
Accommodation: Separate building on the territroy of the Boatnical Garden.
SOS-Kinderdorf Ijevan
Armenian - German HUJ-IJGD
The SOS Children's Village family-like structure is formed by four basic principles: mother, siblings, house and village.
Work: Volunteers participated in most activties with the children performing a varity of differnt tasks. They organized workshops of painting, sculpturing, handcrafts, dancing, singing, sports, leisure time games.
Dates: 12 - 25 June, 2019
Location: SOS Children's Village, Ijevan
Accommodation: Comfortable cottage on the territoy of the village.
Study Volunteering Visit
Armenian-Hong Kong HUJ-Voltra
Voluntary environmental program in territory of Geghard Monastry and Zvratnots Cathedral. Cleaning the shore of Sevan Lake.
Study part: Study walk through the city. Takking part in making tarditional Armenain bread "lavash" in "tonir" as well as dolma. Armenian lanugage lesson. Teaching various methods of preparing of marinade meat "basturma". Making barbeque at the beach.
Dates: 14-21 June, 2019
Work: STUDY/ENVI
Location: Hotel in Yerevan
Accommodation: 3 star hotel, 2 people per room with all the facilities in the centre of Yerevan.
Zvartnots Cathedral
Armenian -Hong Kong HUJ- VolTra
The workcamp is organized within the frameworks of "World Heritage Volunteers Inititaive" launched by UNESCO World Heritage Centre and Coordinating Committee for International Voluntary Service (CCIVS). One of the main goals of the project is to raise awarness about the necessity to protect, preserve and promote cultural and natural heitage in general and the inscribed or potential Wolrd Heritage sites in particular.